Reklama:
Reklama:

Lista zespołów

Szczegóły zespołu

Aston Villa Football Club

Lokalizacja:
Birmingham
Strona:
http://www.avfc.premiumtv.co.uk/page/Welcome

Statystyki zespołu (ostatni sezon)

Mecze Bramki Gole stracone - bramkarz
5 10 6

O zespole

Aston Villa Football Club (znany także jako The Villa, Villa lub The Villans) - angielski klub piłkarski obecnie występujący w Premier League mający swoją siedzibę w Birmingham w dzielnicy Aston. Powstał w roku 1874. Od roku 1897 swoje mecze rozgrywa na Villa Park. Aston Villa była jednym z założycieli The Football League w 1888 i Premier League w 1892. Klub został wprowadzony na giełdę przez jego poprzedniego właściciela i prezesa Douga Ellisa, jednak w roku 2006 klub został kupiony przez Rady'ego Lernera.

Aston Villa jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Anglii, siedem razy wygrała pierwszą dywizję, a także siedem razy zdobyła Puchar Anglii. Villa w sezonie 1981/82 wygrała Puchar Europy jako jedna z czterech angielskich klubów, które to uczyniły. Klub z 20 ważniejszymi trofeami jest czwartym najbardziej utytułowanym klubem w historii angielskiej piłki, chociaż większość z nich zdobyła przed II wojną światową, a ostatni ze swoich sukcesów zdobyła przed dwunastoma laty.

The Villans prowadzi długo trwającą zaciętą walkę ze swoim lokalnym rywalem - Birminghamem City, mimo, że najbliższy zawodowy klub piłkarski to West Bromwich Albion. Derby Birminghamu pomiędzy Aston Villą i Birminghamem City rozgrywane są od roku 1879. Tradycyjnymi strojami klubu są bordowe koszulki z błękitnymi rękawami, białymi spodenkami i niebieskimi skarpetami. Na herbie widoczny jest złoty lew na jasnoniebieskim tle a pod nim napis Prepared (Gotowi), który jest klubowym motto; taka wersja herbu została przyjęta w roku 2007.

Sponsorzy

Acorns, Nike, Thomas Cook, Seat, Boyle Sports

Trener zespołu

Martin O'Neill

Reklama: